29 lutego 2012

Warsztaty dramowo-teatralne

A więc warsztaty dramowo-teatralne, ku radości ich inicjatorki, prof. Agnieszki Gęstwy, w trakcie ferii doszły do skutku. Wzięli w nich udział gimnazjaliści i uczniowie naszej szkoły, co okazało się dobrym pomysłem.. Była integracja, dobra zabawa i nowe doświadczenia. Zdjęcia pewnie to pokażą :-).





Koncert walentynkowy

Zapraszam do obejrzenia i przeczytania relacji z koncertu walentynkowego, których autorem, jak również jednym z organizatorów jest prof. Dariusz Niemczewski. 


W ostatni dzień przed feriami uczniowie ZST Pleszew zorganizowali koncert walentynkowy. Koncert przygotowano z dużym rozmachem i już w czwartek przed koncertem od godzin popołudniowych zaczęto konstruować scenę oraz scenografię.

Twórcą projektu i pomysłu na scenografie była nauczycielka Natalia Tatko, która wraz ze szkolnym pedagogiem - Jackiem Mikułą oraz uczniami, stworzyli wystrój nawiązujący do Walentynek. Nagłośnieniem oraz oświetleniem zajął się absolwent ZST, Krzysztof Maciejewski, którego nieoceniona pomoc po raz kolejny przyczyniła się do stworzenia niezapomnianej atmosfery koncertowej. Na scenie w piątek wystąpili: Piotr Walczak, Paulina Urbaniak, Marika Włodarczyk, Patrycja Grajek, Krystian Urbaniak, Sandra Krzyżaniak, Olena Łoś, oraz Maciej Wanat (bongosy), Krzysztof Wanat (gitara basowa) i Mieszko Wrzeszczyński (gitara akustyczna), którzy akompaniowali większości wykonawców. W repertuarze wykonawców pojawiły się takie hity jak "Don't Cry" Guns'N'Roses, "California King Bed" Rihanny, "Maj" Varius Manx czy "Be My Baby" The Ronettes.

Publiczność gromkimi brawami nagradzała wykonawców, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Koncert z humorem prowadził Miłosz Majchrzak.

Dziękuję za nadesłanie materiałów prof. Niemczewskiemu.

9 lutego 2012

Konkurs fotograficzny

Trwa konkurs fotograficzny organizowany przez szkolna bibliotekę. Oto kilka ważnych informacji:

Temat: Pleszew okiem fotoreportera.
Cel konkursu: poznawanie miasta  i rozwijanie zainteresowań artystycznych.
Zasady:
- uczestnikami są uczniowie ZST;
- uczestnicy mogą fotografować dowolną ilość obiektów;
- technika dowolna, format min. 10x 15 cm;
- do zdjęć należy dołączyć dane: imię, nazwisko i klasę;
- termin składania prac: 2 marca 2012 u p. Barbary Hajdzionej.

Osoby nagrodzone zostaną poinformowane o wynikach. Podsumowanie konkursu, rozdanie nagród  i wystawa prac nagrodzonych odbędzie się 9 marca.

8 lutego 2012

Biblioteka w okresie ferii

W trakcie ferii zimowych biblioteka będzie otwarta:
  • 13 lutego, od 10.00-13.00,
  • 15 lutego, od 9.30-12.30,
  • 17 lutego, od 9.30-12.30.

Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej

Od tego tygodnia rozpoczyna się cykl wystaw IPNu omawiających najnowszą historię Polski. Pomysłodawcami są Janusz Waliszewski oraz Maciej Grzesiński, nauczyciele działający w pleszewskim kole Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Pierwsza wystawa pt. „Zaplute karły reakcji. Polskie podziemie niepodległościowe 1944 – 1956” jest już do obejrzenia na małej sali naszej szkoły. Częścią wystawy jest bardzo ciekawy 25-minutowy film poświęcony tematowi.

Z cyklem wiążą się również inne spotkania. 24 lutego o godzinie 11.00, również w ZST odbędzie się sympozjum na temat podziemia niepodległościowego. W jego trakcie wykłady wygłoszą pracownik IPN, dr Ksawery Jasiak, oraz mgr Maciej Grzesiński.

6 lutego 2012

Wiadomości sportowe

3 lutego w Krotoszynie, drużyna ZST zajęła pierwsze miejsce w półfinale rejonu Kalisz w piłce siatkowej dziewcząt. Trener drużyny, prof. Artur Kukuła, jest niewątpliwie dumny ze swoich podopiecznych, czego mu szczerze zazdroszczę. Gratulacje! 

Druga informację podaję za lokalną prasą (Gazeta Pleszewska, nr 5/25) i ona również dotyczy ZST, a konkretnie wyżej wymienionego prof. Kukuły. Otóż jego wychowanka, Aleksandra Kwiatkowska, z pleszewskiego klubu Libero, została powołana do kadry narodowej w siatkówce plażowej.

Poza niewątpliwym talentem Oli, to wspaniały dowód na wysoką klasę szkoleniowca, który ma okazję pracować w naszej szkole. Oby miał z kim... Składam podwójnie gratulacje!

5 lutego 2012

Początek promocji

Zaczynamy  akcję promocyjną naszej szkoły od jednej z najciekawszych rzeczy jakie dzieją się w ZST - szkolnego kółka teatralnego. Od tygodnia aktorzy wraz z opiekunem, prof. A Gestwą, (której dziękuję za info) odwiedzają gimnazja, aby zachęcić do udziału w warsztatach dramowo-teatralnych, które mają być przeprowadzone od 20 do 21 lutego w naszej szkole. I tak, 30 stycznia Miłosz Majchrzak i Artur Sokołowski z III lo byli w gimnazjum nr 2. Zapraszamy do udziału - dobra zabawa gwarantowana!

2 lutego 2012

Poezja miłosna

Dwa dni temu odbył się szkolny etap konkursu recytacji poezji miłosnej. Uprzejmie mi doniesiono, że jury dokonało następującego wyboru:
1. miejsce ex aequo: Paulina Urbaniak (III lzi) i Tomasz Duczmal (II lo),
2. miejsce: Marika Włodarczyk (III lzi),
3. miejsc: Piotr Walczak (II lo).

Etap powiatowy konkursu - 29 lutego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Teatr

W najbliższy piątek o godz. 12.34, w sali Domu Kultury odbędzie się spektakl pt. Jądro ciemności (czyżby oparte na powieści Josepha Conrada?). Udają się na nie następujące klasy:
  • II lo, II te, II ku, IV ts, II tr/tm, III lzi.
Opiekunami będą pp. prof: J. Grzybkowska, N. Tatko, M. Gramczewska, B. Kałużna i B. Hajdziony.
Wyjście ze szkoły o godz. 12.35, czyli od razy po piątej lekcji.

1 lutego 2012

Aktywiści

Do głośnych protestów w sprawie umowy ACTA dołączyli i nasi uczniowie, o czym napisała Gazeta Pleszewska zamieszczając kilka zdjęć.

Tymczasem, chociaż Polska podpisała umowę, to wszyscy jej przeciwni mogą jeszcze wymóc krajowe referendum, dzięki któremu jest szansa niedopuszczenia do ratyfikacji umowy przez polski parlament. Ściągnijcie wniosek stąd: ReferendumACTA.pl (dot. tylko osób pełnoletnich).